Vai Tu zināji, ka...
Šajā nodaļā atradīsi noderīgu informāciju par augļiem, to uzturvērtību, gardas receptes un iedvesmojošu informāciju veselīgākai dzīvei!
Ābols - visu augļu karalis


Ābols ir kļuvis par labas veselības simbolu. Tas ir neatsverams vitamīniem bagātas ēdienkartes papildinājums. Šie augļi ir ļoti bagāti ar dažādiem veselībai labvēlīgiem antioksidantiem, vērtīgām šķiedrvielām, vitamīniem – C, B un K vitamīniem, beta karotīnu, folskābi.
Ne velti ir teiciens „viens ābols dienā turēs dakteri jeb slimību pa gabalu”.
Un tā slava ābolam, jo tas :









Tādēļ sākam ar viena, nē labāk divu ābolu iekļaušanu uzturā!!!
Būsim veseli
Aronija
Aronijas ir vērtīgs vitamīnu avots. Aroniju sula ir līdzvērtīga svaigiem augļiem gan pēc to ķīmiskā sastāva, gan lietošanas vajadzībām. Sula satur ~5% vērtīgā P vitamīna.
Aronijas satur maz cukuru, taču daudz vērtīgu vitamīnu un bagātīgā daudzumā antioksidantu.

tās pazemina asinsspiedienu,
samazina riskus saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām, vēža veidiem,
palīdz regulēt cukura līmeni asinīs,
palīdz arī samazināt asinsvadu sieniņu caurlaidību, viss darbojas kompleksi un diezgan efektīvi,
augļu pektīnvielas saista un palīdz izvadīt radioaktīvos izotopus, jods aizsargā vairogdziedzeri, bet flavonoīdi iznīcina radušos aktīvos radikāļus.
!!! Tīru aroniju sulu vai sīrupu neiesaka dzert cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, jo šīs ogas to pazemina.
Bet tā kā Mobilās sulu stacijas sulu miksos ogu daudzums ir mazāk par 20% sastāva, dienas devas 2 glāzes var dzert droši!
Bagātīgākā ābolu sulu recepte
Iepriekš ar Jums dalījāmies, kas svarīgs, lai sanāktu laba sula, šoreiz par garšas īpašībām.
Garša ir gaumes jautājums.
Bagātīgāka garšu buķete ir sulai, kas spiesta nevis no vienas, bet dažādu šķirņu āboliem . Sens ieteikums ir likt kopā saldos, saldskābos, skābos un meža ābolus, lai iegūtu pilnīgu garšas buķeti.
Speciālisti lēš, ka gardākas sulas sanāk tieši no ziemas ābolu šķirnēm, novembrī tas pat iespējams no agrās ziemas šķirnes ‘Lietuvas Pepiņš’ un ziemas šķirnes ‘Magone’;

1) sulu spiest un pakot plastikāta maisos, tad likt saldētavā.
2)tos sasaldē veselus, Ja ir ļoti liela saldētava vai arī ābolu pārstrādi iecerēts veikt lielākos apjomos.
Atkausētus ābolus spiež nesasmalcinātus, veselus, izmanto preses veida sulu spiedi, tieši tādu izmanto @mobilasulustacija. Sula būs dzidra, jo nebūs smalko daļiņu, kas veidojas smalcinot.
Melnā plūškoka ziedu sīrups
Melnais plūškoks savu nosaukumu guvis no zili melnajām ogām, kas ienāksies rudenī, bet vasarā to rotā baltie ziedu ķekari. Tie ir saldas vasaras smaržu pildīts brīnumlīdzeklis tautas medicīnā un arī kulinārijā.

, var saldināt teju visus desertus – klājot to pa virsu kēksiem un kūkām, sajaucot kopā ar mafinu mīklu, kā arī pievienojot to saldējumam. Savukārt drēgnos rudens un garajos ziemas vakaros no sīrupa var gatavot tēju, lai stiprinātu savu imunitāti.
Melnā plūškoka ziedi ir vērtīgi, jo to sastāvā ir organiskās skābes, ēteriskās eļļas, miecvielas, gļotvielas, ziedu uzlējumi ir ļoti vērtīgi līdzekļi svara samazināšanai, saaukstēšanās gadījumu, gripas, bronhīta, plaušu karsoņa drudža, reimatisma un citu slimību ārstēšanā.
Mobilās sulu stacijas audzēts, vākts un gatavots melnā plūškoka ziedu sīrups ir iegūstams 500 ml pudelēs (cena uzzināt vairāk zvanot 29162882).
Melnā plūškoka ogu sīrups
Melnā plūškoka ogas ir bagātas ar vitamīnu C, kā arī A, B1 un B2, karotīns, flavonoīdi, miecvielas, cukuri un organiskās skābes.
Antocianīdi, kas sastopami melnā plūškoka ogās, ir visspēcīgākie dabā sastopamie antioksidanti, kas darbojas, lai pasargātu organisma šūnas no iespējamiem brīvo radikāļu izraisītajiem bojājumiem un stimulē organisma imūno sistēmu.

Mobilās sulu stacijas audzēts, vākts un gatavots melnā plūškoka ogu sīrups ir iegūstams 500 ml pudelēs (cena 10 eiro, cenā iekļauta piegāde).
Vitamīni ziemai - ķirbis
Pēcsvētku un aktīvajā vīrusu laikā piedāvājam 100% dabīgās ābolu un ābolu miksu sulas, lai stiprinātos ar bagātīgo vitamīnu devu!
Vai zināji, kāpēc tik vērtīgs ir ĶIRBIS katram no mums???


Tas būs noderīgs arī šādu slimību ārstēšanai: gastrīts un kuņģa čūla - sulai ir viegla ietekme uz gļotādas slāni un gremošanu; augsts holesterīna līmenis - vitamīni, kas atrodas dārzeņos, izšķīdina holesterīna plāksnes; zems hemoglobīna līmenis - ķirbī, tāpat kā ābolos, ir daudz dzelzs, sirdsdarbības traucējumu gadījumā - sulā esošais kālijs atbalsta sirdi un asinsvadus; pateicoties lielo mikroelementu un vitamīnu, īpaši C vitamīna daudzuma dēļ, dzēriens ir noderīgstiem, kas bieži slimo ar saaukstēšanos, lai stiprinātu imūnsistēmu.


TOP3 iemīļotākās sulas pie mums
Ābolu sulu miksi
Receptes pamatā dažādi Latvijas āboli + pašmāju ogas, šajā gadījumā vīnogas
Pilnvērtīgākai garšu buķetei, izvēloties ābolus, iesakām formulu "3s" - SALDS, SKĀBS, SĪVS.